Jak zbijać obiekcje w MLM?

„Biznes MLM nie działa”

„MLM to piramida”

„Tu się nie da zarobić”

Branża MLM generuje rocznie około 180 miliardów(!) dolarów(!) obrotu. To ponad 2 razy więcej, niż przemysł filmowy i 11 razy więcej niż branża muzyczna.

I w sumie na tym moglibyśmy zakończyć polemikę czy ta “piramida” działa czy nie, uświadamiając, że tort do podziału jest ogromny. Ale ma to znaczenie tylko wtedy, kiedy ktoś chce się nauczyć zarabiać pieniądze w tej branży, a nie tylko słuchać dobrych rad. 

Słuchając takich obiekcji często się zastanawiam, jak trzeba mieć wybujałe ego, myśląc, że to właśnie Ty odkryłeś największy przekręt wszechczasów. „Szemrany interes”, którego przez ostatnie kilkadziesiąt lat nikt, ale to zupełnie nikt nie zauważył. Biznes działa od kilkudziesięciu lat, na całym świecie w setkach krajów, a to właśnie TY odkryłeś, że to piramida! Szacun. Wybitna jednostka. Nobla proszę!

Lekcja MLMu w szkołach

A może by tak wprowadzić do szkół na lekcji przedsiębiorczości temat: “Czym się różni MLM od piramidy finansowej”? Wtedy byłaby może szansa na zwiększenie świadomości wśród przyszłych mędrców. Rozumiem ludzi, którzy MLM mają gdzieś, bo ich to kompletnie nie interesuje i spełniają się gdzie indziej. Ale dziwi mnie zawsze, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nigdy nie tknęli tego biznesu, nie wiedzą kompletnie co to jest i MLM kojarzy im się tylko z obłędem w oczach ciotki Kryśki, która podekscytowana jednym ze spotkań marzyła o „mersedesach”, bo wystarczy 2 godziny online bez wychodzenia z domu.

No ale to nie o to chodzi, żeby się pstrykać na argumenty, bo tak można w nieskończoność i tak właśnie wygląda “zbijanie obiekcji”. Już samo wyrażenie, za którym nie przepadam stawia człowieka w pozycji “atakuj” lub “broń się”. Ktoś wystawia Ci cel w postaci obiekcji, a Ty “pif-paf” strzelasz. Albo trafisz, albo pudło! Jak to mówią: są dwa uda; albo się uda, albo nie uda. Niektórzy dystrybutorzy nawet na pamięć się uczą na jaką obiekcję co odpowiedzieć. Ciekawe co robią gdy trafi im się jakaś obiekcja spoza puli STANDARD. 

Obiekcje – atak czy obrona?

Samo rzucanie obiekcji jest już sygnałem obrony samym w sobie. Zauważ, że często padają one w postaci haseł, a nie zachęty do rozmowy. Osoba, która Ci rzuca obiekcje (najczęściej te wyżej wymienione) nie zachęca do rozmowy, a wręcz przeciwnie chce ją jak najszybciej uciąć. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? Pamiętaj, jako pierwszy atakuje zawsze ten, który czuje się słabszy! Prawdziwy mistrz wie, że walka to ostateczność i jej unika.

Jakie by nie były – ta, czy inna obiekcja/wymówka/legenda społeczeństwa jest w stanie zepchnąć Cię z drogi do celu i poddać wątpieniu. Jak chcesz budować pewność tego biznesu w nowej osobie, skoro sam tej pewności nie masz? Byle komentarz rzucony z “tłumu” jest w stanie zaburzyć Ci tor działania. A pamiętaj, że z tłumu warto się czasem wyłamać. Tym bardziej kiedy chcesz czegoś więcej niż tłum.

Na nic godziny szkoleń ze “zbiajania obiekcji” kiedy sam je będziesz posiadał i nie będziesz czuł się pewnie. Pytanie czy w ogóle czujesz się pewnie sam ze sobą? Czy wiesz jaki jest Twój życiowy cel, jaką wartość chcesz dać światu, jaką masz misję, jak ma wyglądać Twoje życie za 5 lat? Bez mocnego fundamentu, ciężko zbudować coś na lata.

Warto wyłamać się z tłumu

W tym biznesie sukcesy odnoszą Ci, którzy zbudowali siebie. Ci, którzy mają mocne dlaczego, są pewni swoich wartości i idą swoją drogą. Tacy jak oni nie boją się rozmawiać o biznesie, a obiekcje innych wzbudzają w nich tylko jeszcze większą chęć konwersacji. Nie boją się wychylać i oderwać od schematu, szanując jednocześnie decyzje i wybory innych, którzy niekoniecznie tą sama ścieżką chcą iść. I powiem Ci coś w sekrecie – oni nie mają niczego, czego nie miałbyś mieć Ty! Dlaczego boisz sie wyłamać z tłumu? Dlaczego to, co mówi tłum ma dla Ciebie większe znaczenie niż to, co mówi Ci serce i intuicja?

Osadź się mocno w sobie, poznaj swoje obiekcje i rozwiej wątpliwości, a nic nie zepchnie Cię z drogi do celu. Bądź na TAK dla każdej decyzji drugiego człowieka, a przestaniesz się bać konfrontacji. Ludzie zajmują się pierdołami, publikowaniem ogłoszeń w necie, wymachiwaniem kasą i zdjęciami na maskach super samochodów, szukają dróg na skróty, bo boją się konfrontacji z drugim człowiekiem i boją się konfrontacji ze samym sobą. Boją się, ze względu na własne obiekcje i brak pewności siebie. Zacznij być ciekawy siebie i swoich wartości, a ciekawość drugiego człowieka pojawi się naturalnie.

Obiekcje znikają tam, gdzie zaczyna się prawdziwa ciekawość drugiego człowieka i szczera z nim rozmowa. 

A wtedy prezentacja możliwości biznesowych staje się przyjemną rozmową dwojga otwartych ludzi, a nie walką na argumenty i “zbijaniem obiekcji”. Pokaż człowiekowi rozwiązanie jego problemu, a bardziej go to zmotywuje niż wizja błyszczącego auta w garażu.

Wzmacniaj swoje przekonanie do biznesu i budowanie poczucia własnej wartości, bo tego nie da się ukryć za eleganckim strojem i wizją wysokich zarobków. Póki nie czujesz się pewnie, korzystaj z umiejętności swojego lidera i uzupełniaj wiedzę. Bądź ciekawy! Ciekawy siebie, ludzi, ich emocji, reakcji, ich życia, tego, o czym marzą, ale też tego, co na chwilę obecną tych marzeń nie pozwala im spełnić.

Żeby mocno stanąć na swoich biznesowych nogach, musisz się dowiedzieć czy ten biznes jest zgodny z Twoimi wartościami. Wiesz jakie one są?

Jakie są Twoje wartości? W którym miejscu na skali poczucia własnej wartości teraz jesteś?

Jesteś ciekawy?

Umówmy się tak: ja daję Ci PREZENT, a Ty poświęcasz sobie dziś dłuższą chwilę na jego skonsumowanie! Umowa?

Pobierz TUTAJ darmowe dwa ćwiczenia z mojego workbooka “Zaplanuj swój MLM po ludzku”, dzięki którym dowiesz się jak w kilka minut wzmocnić siebie i odkryć, co tak naprawdę jest dla Ciebie w życiu ważne.

Miłego eksplorowania i eksperymentowania z własnymi obiekcjami.

Warto dokonać wyboru według swoich wartości, dążąc do wolności. Nawet jeżeli wiąże się to z wyłamaniem się z szeregu.

Jedna myśl na temat “Jak zbijać obiekcje w MLM?

  1. Przeczytałam jednym tchem z uśmiechem od ucha do ucha😁😁😁krótkie, konkretne i wartościowe złamanie tematu😉będę kopiować 🙏🏻

Dodaj komentarz